Maten og Naturen

Tunfisk!

Tunfisk!

Det å spise mat fra grunnen av og med gode råvarer trenger ikke å være så dyrt og fancy som du tror. Tunfisk på boks er en billig og god råvare som vi bruker altfor sjelden.

Det koster kun 5,60,- for en slik boks. Den kan du enten bare spise slik som den er, eller tilsette den i salater og andre retter. Om du har den med deg på jobb, kan du tilsette litt majones og vips har du ett flott mellommåltid. Bruk tunfisken som er tilsatt vann, og om du ønsker olje tilsetter du en du har på kjøkkenet ditt selv. Helst oliven eller rapsolje.



1 thought on “Tunfisk!”

  • Har hørt at det er «dårlig» olje i tunfisk med olje så det er et meget godt tips å tilsette god olje selv!!!

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *